Bilgisayara ilk ilgi duyduğumuz andan beri çevremizdeki hepimizin mutlaka duyduğu veya bu işlere yeni başlamış biri iseniz duymanız muhtemel sözleri sizler için derledik.

1“Mesai saati belli olan sigortalı bir işte çalışsan olmaz mı oğlum/kızım”

Funny hacker

Ailemize durumu açıklamak biraz zaman alabilir. Mesleğimiz itibariyle aile ve arkadaş çevremizin yaptığımız işi bilmemesi sorunlarımızdan biridir. Öyle ki siz projelerinizi yetiştirmeye çalışırken onların gözünde sadece saatlerini bilgisayar başında geçiren birisiniz.

2“Sigortasız adama kız vermezler”

Strange Family

Webmaster olarak kız istemeye gittiniz diyelim. Aileler toplandı ve müstakbel kayınpeder tarafından o malum soru yöneltildi: “Oğlumuz ne işle meşguller efendim”. İşte o an. Ne cevap vereceğinizi bilemeden “Webmaster” dediniz. Durumu toparlamak için önceden alıştırma yapmanızı tavsiye ederiz.

3“Sen bu işlerden anlıyorsun Facebook, Twitter benzeri site yapsan oradan yürür gidersin”

 

Evet, bu sözü birçok kez duymuşuzdur. Her duyduğumuzda sinirlendiğimiz muhabbeti kapamaya çalıştığımız anlardan birisidir. O zaman hemen Facebook’u kodlamaya başlıyoruz ve oradan yürüyüp parayı basacağız.

4“Kanka benim bilgisayara bi’ format atı versene”

İşimizin webmasterlık olduğunu bir türlü anlatamadığımız arkadaş tipi. Bilgisayardan anlıyoruz diye mahalle bilgisayarcı muamelesi gördüğümüz anlardan birisidir. Olmadı kapımıza “uzman webmasterdan kampanya: Format 20 Lira” yazalım.

5“Gel dışarı çıkalım kanka nasıl olsa işin yok”

Oturmuş saatlerdir durmaksızın kod yazıyorsun projeyi yetiştirmeye çalışıyorsun ve “nasıl olsa işin yok” sözü ile yerle bir oluyorsun. İnternetten çalışmanın verdiği zorluklardan bu olsa gerek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here