Hepimiz Webmasterlığa ilk adımı attığımızdan beri büyük hayaller peşindeyiz. Ve bu hayalleri fikirlere, fikirleri de uygulama yoluna koyulduk. Ta ki hayallerimizi projeye dökmenin aslında o kadar olmadığını anlayana kadar. Hadi gelin bu durumlara birlikte bir göz atalım.

3

 “Şu projeyi bitireyim gelsin paracıklar”

Düşündüğünüz projeye başlarken aklınızda bundan kazanacağınız parayı nereye harcayacağınız olur. Belki villa belki Ferrari alacaksınız. Canla başla kodunuzu yazar gecenizi gündüzünüze katarsınız. Ve sonunda bitirir projenizi yayına alırsınız. Bir süre beklediniz, baktınız hala gelişme yok. Şansınız sizden yana ilerlerse karnınızı doyuracak kadar kazanırsınız. Verdiğiniz emeğinizin karşılığını alamamak üzücü olsa gerek.

2

“Her şey kolay, Yaparız”

Aklınızda bir proje var. Maliyeti filan hesapladınız “Tamam ya bunun altından rahat kalkarız. Reklamda da sorun yok Adsense kullanırız sonrasında gelsin yeşillikler. Tek yapmamız gereken her gün düzenli olarak içerik üretmek.” dediniz. Sonuç, karşınızda tahmin edeceğiniz üzere altından kalkamayacağınız büyüklükte faturalar, günlük hedef olan 5 içeriği 10 içeriğe çıkardığı halde istediği başarıyı yakalayamamak, Adsense’den yetersiz içerik, politikalarla uyumsuz mailleri. Şansınız yaver giderse Adsense’den gelen 5-10 lirayı görünce sevinmeler…

1

“Kendi işimin patronu olacağım”

Yine gaza gelip “Kendi işimi kurup patron olacağım. Sabah 8 akşam 6 çalışıp, neden milletin kölesi olayım ki. Üstelik sadece Pazar günleri tatil. Kendi işimi kurar mis gibi istediğim zaman tatilimi yaparım.” diyorsunuz. Peki kendi işinizi kurdunuz sonrasında ne mi oldu? Şöyle açıklayalım; Projenizin teslim tarihi yaklaşıyor ve siz hala tamamlamadınız, o beğenmediğiniz Pazar tatilleri hayal oldu. Sabah 8 akşam 6 yerine saat fark etmeksizin tüm gün çalıştınız. Yorgunluk, stres yüzünüze vurdu. Bayram tatili mi o da ne müşteri işi zamanında istiyor, asıl patron onlar!

TEILEN
Önceki İçerikIntel Core i9 Geliyor!
Alper ER
1996 yılında ilk kez bilgisayarın power tuşu ile başlayan maceram halen devam etmekte... Fen ve Matematik öğretmeniyim. Ayrıca robotik derslerine de girip çıktığım oluyor. Teknolojiyi severim. PHP vazgeçilmezim...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here